LAJMI I FUNDIT:

Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Shërbimi Twitter Blue ka përmirësuar disa opsione të njohura, kështu që tani është e mundur të ndryshohen tweet-et një orë pasi ato janë publikuar në këtë rrjet social.

Reklama

Përdoruesit që paguajnë në rrjetin social Twitter një tarifë prej tetë dollarësh në muaj, përveç mundësisë për të verifikuar llogarinë e tyre, kanë edhe mundësinë e “redaktimit”, pra ndryshimit të tweeteve origjinale.

Redaktimi i tweet-eve tashmë është rritur për shërbimin e abonimit Twitter Blue nga 30 minuta në një orë të plotë nga momenti i publikimit, sipas njoftimit zyrtar.

Lajmi u bë i ditur në një postim të modifikuar në këtë rrjet social nga llogaria Twitter Blue, me sa duket për të treguar më tej ndryshimin. Megjithatë, njoftimi origjinal u ndryshua vetëm një minutë pas origjinalit, dhe jo pas më shumë se gjysmë ore më vonë, gjë që ndoshta do të kishte sjellë vëmendje shtesë për gazetën.

Pasi miliarderi Elon Musk bleu këtë rrjet social në fund të vitit të kaluar, ai futi shumë ndryshime në të, duke përfshirë një shërbim tjetër abonimi, Twitter Blue.

Ai u mundëson përdoruesve që paguajnë 7,99 dollarë në muaj të gëzojnë përfitime të tilla si: verifikimi i llogarisë që vjen në formën e një tiku blu, ndryshimi i tweet-eve, shkrimi i tyre me një numër të shtuar karakteresh, deri në katër mijë.

Pasi përdoruesit ndryshojnë tweet-in, mund të shihet edhe versioni i parë, duke e bërë më të lehtë zbulimin e ndryshimit. Ky opsion mund të përdoret për të korrigjuar gabimet drejtshkrimore, por edhe kontekstin eventual të vetë postimit. Natyrisht, kjo mënyrë hap edhe mundësinë e keqpërdorimit të vendosjes së informacionit, por kjo parandalohet deri diku duke treguar se botimi është ndryshuar dhe duke shfaqur versionin e tij origjinal.

Përdoruesit që duan të paguajnë për këto përfitime duhet të kenë një opsion tjetër, të shpallur në nëntor, pra një ulje të numrit të reklamave që shfaqen online. Faqja e mbështetjes në Twitter thotë se kjo veçori është ende duke u punuar.

Musk së fundmi punësoi një CEO të re të rrjetit, Linda Jacarino, e cila më parë shërbeu si drejtuese e marketingut dhe shitjeve për NBC Universal. Ndoshta me ardhjen e saj do të mundësohet më shpejt funksioni i reduktimit të numrit të reklamave. Pronari i ri i rrjetit, përveç abonimit në Twitter Blue, ka prezantuar edhe një mori lajmesh dhe përmirësimesh në këtë rrjet. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra, kush i mbijetoi testit të rënies?

Teknologji
CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

CEO i SoftBank: Inteligjenca artificiale që tejkalon atë njerëzore në pothuajse të gjitha fushat, do të vijë brenda 10 vjetëve

Teknologji
Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Prezantohet Nokia XR21 Limited Edition, HDM Global filloi prodhimin në Evropë

Teknologji
Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Teknologji
Google Pixel 8 “prezantohet” dy ditë para datës zyrtare

Google Pixel 8 “prezantohet” dy ditë para datës zyrtare

Teknologji
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Kalo në kategori