Real Madridi fitoi kundër Leganes në La Liga me rezultat 2-1.

Golat për Los Blancos i shënuan Gareth Bale (8′) dhe Bojra Mayoral (45′).

Ndërsa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Darko Brasanac në minutën e 66-të.

Mayoral ishte lojtari me notën më të lartë, por paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Bale e Achraf Hakimi.

Për mysafirët më i miri ishte Joseba Zaldua, por edhe Brasanac dhe Dimitris Siovas.

Më i dobëti ishte portieri i Leganes, Ivan Cuellar.

Ndeshja e ardhshme e Realit është ndaj Barcelonës, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Real Madrid:

Leganes: