LAJMI I FUNDIT:

Rasti i shtetasve turq, Shpend Maxhuni raporton sërish sot para deputetëve

Rasti i shtetasve turq, Shpend Maxhuni raporton sërish sot para deputetëve

Komisioni Hetimor Parlamentar për rastin e ‘gylenistëve’ ka paraparë që sot të marr në pyetje drejtorin aktual të AKI- së Shpend Maxhuni dhe ish kreun e saj Driton Gashi.

Në mbledhjen që është paraparë të fillojë në orën 09:00, pritet të intervistohet Maxhuni ndërsa më pas edhe Gashi.


Në mbledhjen e kaluar Maxhuni nuk ka mundur të intervistohet pasi që mungonin deputetët nga PDK e që rrjedhimisht edhe mungonte kuorumi.

Gjashtë shtetasit turq janë deportuar për në Turqi më 29 mars të vitti të kaluar. Maxhuni në atë kohë ka qenë drejtor i përgjithshëm i Policisë ndërsa Driton Gashi drejtor i AKI-së

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Lajme
Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Lajme
Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Lajme
“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

Lajme
​Pensionistët të zhgënjyer me Kurtin: Na ka shkatërruar

​Pensionistët të zhgënjyer me Kurtin: Na ka shkatërruar

Sociale
Kalo në kategori