Rashford vendimtar, United merr tre pikë të mëdha në udhëtim te Wolves

Manchester United ka marrë fitoren e tretë radhazi në elitën e futbollit anglez Ligën Premier, pasi ka mposhtur Wolverhamptonin Wanderers me rezultat 0-1.

Djajtë e Kuq kanë triumfuar me rezultat të ngushtë në një ndeshje që e kanë kontrolluar nga fillimi deri në fund të saj.

Megjithatë 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan ashtu siç filluan me rezultat të pastër 0-0.

Inkuadrimi i Marcus Rashford në fillim të pjesës së dytë ka qenë vendimtar për fitoren e Djajtë e Kuq.

Sulmuesi anglez arriti të realizonte një gol spektakolar 14 minuta para fundit të ndeshjes falë një asistimi nga Bruno Fernandes.

Tetë minuta më vonë, Marcus Rashford shënoi edhe një gol tjetër, por që u anulua nga VAR falë prekjes me dorë.

Deri në fund të ndeshjes, United mbrojti mirë rezultatin dhe mori tre pikë shumë të vlefshme.

United me këto tre pikë ngritët në pozitën e katërt në tabelë me 32 pikë, derisa Wolves mbetet në vendin e 18-të me 13 pikë. /Telegrafi/

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar