Prishtina nuk ka arritur në finale të Kupës së Kosovës dhe kështu e ka humbur mundësinë për ta mbrojtur trofeun këtë vit.

Bardhekaltrit u eliminuan nga Llapi me rezultat të përgjithshëm prej 5-4, pas dy ndeshjeve gjysmëfinale (2-3 dhe 2-2).

Trajneri i kryeqytetasve, Zekirija Ramadani, ka thënë se të zgjedhurit e tij kishin presionin e ndeshjes së fundjavës.

Llapi eliminon Prishtinën dhe kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës Llapi eliminon Prishtinën dhe kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

Për më shumë, ai nuk kishte pritur që skuadra kundërshtar të ishte “aq e dobët”, pasi Prishtina i shënoi dy gola.

Ramadani i kishte pushuar futbollistët kryesore për këtë takim duke zgjedhur të luante me disa lojtarë të rinj dhe i ka uruar ata për paraqitjen. /Telegrafi/