Rahoveci mposhtet nga Vllaznia

Rahoveci ka pësuar humbjen e katërt në katër ndeshje në Ligën Ballkanike, derisa kësaj radhe është mundur nga Vllaznia në Shkodër me rezultat 73:68 (20:12, 19:17, 22:24, 12:15).

Vllaznia e filloi ndeshjen shumë më mirë dhe e fitoi çerekun e parë 20:12, por lojë shumë më e barabartë u zhvillua në periodën e dytë, që përfundon 19:17 në të mirë të vendasve, që shkuan në pushim me dhjetë pikë epërsi 39:29.

Edhe pse mysafirët e filluan shumë mirë periodën e tretë, nuk arritën të ruajnë epërsinë dhe kjo pjesë përfundon 22:24 për Vreshtarët, që e fituan edhe çerekun e fundit 12:15, por ishte e pamjaftueshme dhe Vllaznia fiton 73:68.

Coline Voss ishte më i dalluari te Vllaznia me 21 pikë e nëntë kërcime, kurse te Rahoveci më i miri ishte Joshua McFolley me 32 pikë.

Rahoveci ka katër humbje nga po aq ndeshje, derisa Vllaznia një fitore dhe dy humbje.

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri