LAJMI I FUNDIT:

Rahoveci humb dramën, pëson humbjen e dytë në Ligën Ballkanike

Rahoveci humb dramën, pëson humbjen e dytë në Ligën Ballkanike

Në një ndeshje shumë interesante dhe dramatike, Rahoveci ka pësuar humbjen e dytë në këtë edicion në Ligën Ballkanike.

Vreshtarët janë mundur në shtëpi nga Ibër Rozhaja me rezultat 74:77 (22:19, 11:23, 22:21, 19:14).

Ndeshja filloi e barapeshuar me dy skuadrat që treguan dëshirë të madhe për të fituar, por vendësit ishin më të mirë në periodën e parë, duke e fituar 22:19.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë në çerekun e dytë, që e fituan 11:23 dhe kjo ishte fatale për vendësit, të cilët tentuan deri në fund të fitojnë, por nuk ia arritën qëllimit.

Dhjetëminutëshi i tretë përfundoi 22:21, derisa i fundit 19:14. Duhet theksuar se gjashtë sekonda nga fundi, Javis Howard nuk shënoi për tre pikë kur rezultati ishte 74:76, derisa në fund tentoi edhe Arian Qallaku.

Justin Gray ishte më i dalluari te Rahoveci me 20 pikë e gjashtë kërcime, derisa Arian Qallaku shënoi 14 pikë dhe Christian Bradford shtoi 13 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime, kurse te mysafirët u dallua Nemanja Simoviq me 20 pikë.

Kjo ishte humbja e dytë për Rahovecin, pas asaj nga Peja, derisa fitorja e dytë për Ibër Rozhajën pas asaj ndaj Vllaznisë së Shkodrës.


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori