Rahoveci bindës në triumfin ndaj Boreas

Klubi basketbollistik i Rahovecit ka fituar me tetë pikë epërsi kundër Boreas në ndeshjen e vlefshme për Superligën e Kosovës në basketboll.

Në takimin e zhvilluar në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Rahoveci fitoi me rezultat 91-83.

Ekipi që kishte epitetin e nikoqirit ishte bindës në çerekun e parë duke fituar me gjashtë pikë epërsi (26:20).

Në pjesëlojën e dytë, vendasit shënuan një pikë më pak se mysafirët (25:26), mirëpo shkuan në pushim me epërsi prej pesë pikësh.

Edhe në çerekun e tretë, Borea shënoi tri pikë më shumë se Rahoveci (15:18) për ta ngushtuar akoma më shumë rezultatin.

Megjithatë, në dhjetëminutëshin e fundit, vendasit u treguan dominues (25:19) për të fituar bindshëm 91-83.

Në duelin tjetër, Golden Eagle Ylli është treguar shumë i fortë për Kerasan Prishtinën 92-76.

Rahoveci është në vend të katërt dhe numëron 12 pikë aq sa kanë edhe Sigal Prishtina dhe Golden Eagle Ylli që pozicionohen më lartë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës