LAJMI I FUNDIT:

Qeni ndihmës i një studenteje merr diplomën e nderit në New Jersey

Qeni ndihmës i një studenteje merr diplomën e nderit në New Jersey

Ceremonia e diplomimit në Universitetin Seton Hall të New Jersey paraqiti një diplomë që iu dorëzua një të diplomuari shumë të veçantë: qenit ndihmës të një studenteje.

Reklama

Një video e postuar në Twitter nga universiteti tregon Grace Mariani dhe qenin e saj të ndihmës, Justin, duke u prezantuar me diplomë nga Joseph E. Nyre i Seton Hall.

“Presidenti i Seton Hall Joseph E. Nyre, Ph.D. i paraqet Justinit, qenit të shërbimit për Grace Mariani, nga Mahwah, NJ, një diplomë pasi i kishte ndjekur të gjitha ligjëratat e Grace në Seton Hall”, shkruhej në videon e postuar, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Mariani mori një diplomë universitare në shkencat arsimore, ndërsa Justinit iu dha një diplomë nderi për ndjekjen e të gjitha ligjëratave të pronarit të tij.

Tutje Mariani shtoi se ka në plan të jap mësim në arsimin fillor dhe special dhe Justin do të qëndrojë pranë saj në karrierën e që ajo planifikon ta ketë në të ardhmen. /Telegrafi/