LAJMI I FUNDIT:

I punësuari në Postën e Maqedonisë ka vjedhur para nga xhirollogaria e një pensionisti

I punësuari në Postën e Maqedonisë ka vjedhur para nga xhirollogaria e një pensionisti

SPB-Tetovë ngriti kallëzim penale kundër V.S. (32) nga Tetova, për shkak të ekzistencës së bazave të dyshimit për kryerjen e veprës penale “shpërdorim të detyrës zyrtare dhe kompetencave” dhe “abuzim me të dhënat personale”.

Reklama

I akuzuari, punonjës i degës së Postës së Maqedonisë-Tetovë, Pallçisht i Poshtëm-Tetovë, abuzoi me pozitën dhe autoritetin e tij zyrtar me çka gjatë periudhës nga janari 2020 deri më 28.04.2020 në mënyrë të paautorizuar ka kryer transaksione në vlerë të parave në llogarinë e tij nga transaksioni i klientit L.J marrës i pensionit.

Përkatësisht, personi i paraqitur bërë pagesa dhe pagesa nga llogaria e transaksionit në baza ditore, me qëllim që të mbulojë deficitin në arkën, duke abuzuar me një llogari transaksioni në pronësi të palës së dëmtuar dhe duke kryer veprën penale “shpërdorim të të dhënave personale”.

Gjatë kontrollit të bërë nga inspektorët në Postës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, është arritur në përfundimin se personi i raportuar kishte defiçit në arkën prej 83.822 denarë, ndërsa për kryerjen e pagesave ai nuk ka dërguar asnjë dokument dhe në disa raste ai i firmosi vetë ose nuk i kishte nënshkruar fare./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Për Asociacionin, sytë te Amerika

Për Asociacionin, sytë te Amerika

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Kalo në kategori