Shenja juaj e yllit është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar fokusimin kur merrni vendime.

Të gjithë mund të bëjmë shumë punë të ndryshme dhe shumica prej nesh bëjmë shumë gjatë karrierës sonë.

Sidoqoftë, ju mund të përshpejtoni drejt fushës duhur, duke vlerësuar pikat e forta që shenja juaj ju dhuron.

Mbi të gjitha, të luash me pikat e tua të forta është vendi ku ka të ngjarë të jesh i suksesshëm dhe i plotësuar.

Dashi

Me një fjalë: konkurrues. Kjo është ajo që ju bën të veçantë: vendosja e qëllimeve dhe arritja e tyre. Ju veproni më mirë nën presion, për aksione të mëdha, me një çmim të madh përpara që ju pret. Njerëzit e Dashit pëlqejnë të rriten në majën e shkallëve të karrierës së tyre.

Rolet e përshtatshme për Dashin: Promovues i sporteve, shitje, ushtar,  eksplorues, garues në shfaqje të realitetit, infermier, punonjës social, mësues, instruktor ose trajner.

Demi

Ju ndiheni më mirë në botën materiale, fizike, pasi ju pëlqen të ndiheni të sigurt dhe rehat mbi të gjitha. Ju shijoni luksin dhe cilësinë, e kuptoni vlerën e gjërave të mira në jetë. Ju jeni natyrshëm i zgjuar, i zhytur në mendime dhe më e rëndësishmja këmbëngulës. Ju kurrë nuk dorëzoheni dhe do të kaloni atë rrugë shtesë kur të tjerët bien në buzë të rrugës. Puna e vështirë gjithmonë mund talentin kur talenti mungon.

Rolet e përshtatshme për Demi: Bankier, këshilltar financiar, këshilltar biznesi, pronar restoranti, kuzhinier, këshilltar mikpritjeje, stilist, mësues, model, stilist, arkitekt.

Binjakët

Shumëllojshmëria është çelësi për të mundësuar që mendja juaj aktive të vrapojë me kapacitet të plotë dhe që ju të arrini potencialin tuaj të plotë.

Ju, pra, mund të jeni në të mirën tuaj kur të keni më shumë se një punë – plani i karrierës “i shpejtë” u shpik për Binjakët.

Rolet e përshtatshme për Binjakët: Të shkruarit (në çdo kapacitet d.m.th skenarë, PR, reklama, romane, oferta financimi, komente, ‘meme’ etj), politikë, gazetari, udhëzues udhëtimesh ose mësues.

Gaforrja

Ju jeni shumë të ndjeshëm, kështu që mund të lexoni të tjerët përreth jush jashtëzakonisht lehtë. Kjo është një pasuri në çdo ecuri të jetës.

Rolet e përshtatshme për Gaforren: Këshilltar, trajner i jetës, astrolog, organizator, aktivist, mjek, artist, aktor, dramaturg, poet dhe çuditërisht çdo gjë që ka të bëjë me ose afër ujit: marinar, punëtor anijesh, notar.

Luani

Të gjithë Luanët kanë ide, ëndrra dhe ambicie të mëdha kur bëhet fjalë për karrierën, dhe Luanët janë gjithashtu të gjithë liderë të lindur natyrshëm.

Rolet e përshtatshme për Luanin: Sport, politikë, shërbime financiare, gjithçka që ka një “shef” në titull, parukeri, fizioterapi, estetist.

Virgjëresha

Ju jeni perfeksionist, shumë i organizuar, praktik dhe një analist natyral, kështu që menaxhimi i kohës, pasurive, njerëzve ose parave është diçka me të cilën mund të merrni me të vërtetë. dhëmbët tuaj.

Rolet e përshtatshme për Virgjëreshën: Llogaritar, administrator, farmacist, inxhinier, mjek, dentist, kirurg, redaktor, inspektor, mbledhës taksash, menaxher pasurie, sekretar, gazetar hulumtues, kritik, mësues.

Peshorja

Bilanci është fjala kryesore për ju, duke kërkuar harmoni dhe rregull kudo që ka konfuzion ose kaos, dhe ju keni intelektin dhe syrin për ta rregulluar atë.

Rolet e përshtatshme për Peshoren: Avokat, gjykatës, punonjës social, punonjës rehabilitimi, stilist, luleshitës, bankier, këshilltar financiar, artist, muzikant, poet.

Akrepi

Ju jeni një nga shenjat më të forta, më të guximshme dhe më të fuqishme të yjeve. Ju tërheqin gjithashtu zonat e rrezikshme, të frikshme dhe të errëta të jetës, nga të cilat të tjerët do të tërhiqeshin. Çdo gjë që është jashtëzakonisht sfiduese ka të ngjarë t’ju tërheqë, gjë që është e shkëlqyeshme sepse kemi nevojë që ju të bëni punën që të tjerët nuk guxojnë!

Rolet e përshtatshme për Akrepin: Psikoterapist, këshilltar, sipërmarrës, studiues, gazetar, polici, detektiv, ushtar, politikan, influencer, shef ekzekutiv.

Shigjetari

Për fat të mirë, planeti Jupiter sundon shenjën tuaj, kështu që zakonisht keni shumë fat, duke përfshirë edhe karrierën tuaj.

Rolet e përshtatshme për Shigjetarin: Çdo gjë që ka të bëjë me udhëtimet dhe turizmin sepse ju pëlqen të jeni në lëvizje, filantrop, filozof, korrespondent i huaj, pilot, kalorës, veteriner, terapist i kafshëve shtëpiake, shkrimtar, shofer, infermier.

Bricjapi

Shenja më e vendosur dhe ambicioze. Efikase, vendimtare dhe e organizuar. Etja për sukses është thjesht e lidhur në karakterin tuaj të fortë, prandaj përdorni atë.

Rolet e përshtatshme për Bricjapin: Arkitekt, ndërtues, marangoz, restaurues, këshilltar karriere, këshilltar biznesi, këshilltar financiar, stilist, dermatolog, avokat, polic.

Ujori

Të lindur për të sunduar botën! Ju dridhni me një frekuencë më të lartë se aeroplani tokësor pjesën më të madhe të kohës, kështu që paratë dhe profesionet – megjithëse ju pëlqen luksi që ata mund të sjellin – nuk janë drejtuesit tuaj kryesorë. Ju keni më shumë shqetësime humanitare, globale, etike në mendjen tuaj, doni ta bëni botën një vend më të mirë. Ju jeni brilant, por i çrregullt.

Rolet e përshtatshme për Ujorin: Astronaut, pilot, politikan, shpikës, inxhinier, punonjës social, lundrues, projektues, artist, shkrimtar, tregtar, gazetar.

Peshqit

Keni ndjeshmëri natyrore, plot mençuri dhe dhembshuri. Ju jeni mrekullisht krijues dhe mendoni në valë abstrakte, të rrjedhshme të imagjinatës së pastër dhe inovacionit.

Rolet e përshtatshme për Peshqit: Poet, aktor / aktore, imitues, detektiv privat, pronar lokali, punëtor bamirësie, astrolog, artist, regjisor filmi, mjek.