LAJMI I FUNDIT:

Publikohet videoja e përplasjes së dronit amerikan me aeroplanin luftarak rus mbi Detin e Zi

Publikohet videoja e përplasjes së dronit amerikan me aeroplanin luftarak rus mbi Detin e Zi

Komanda Evropiane e ushtrisë amerikane ka publikuar pamjet e incidentit mbi Detin e Zi, ku përfshihet një dron vëzhgues amerikan dhe një aeroplan luftarak rus që ndodhi disa ditë më parë.

Reklama

Videoja u deklasifikua dhe u publikua së fundmi, duke treguar momentet kritike të përplasjes në ajër, për të cilën Pentagoni tha se procesi i gjurmimit zgjati 30-40 minuta, transmeton Telegrafi.

Videoja tregon kamerën e dronit MQ-9 Reaper duke u drejtuar mbrapsht drejt bishtit dhe helikës së dronit, i cili është i montuar në pjesën e pasme.

Vizita e paparalajmëruar e ushtarit ukrainas në familje, djali i tij nuk mund t’ju besojë syve kur e sheh para derës
Lexo po ashtu Vizita e paparalajmëruar e ushtarit ukrainas në familje, djali i tij nuk mund t’ju besojë syve kur e sheh para derës

Një aeroplan luftarak rus Sukhoi SU-27 u shfaq më pas duke u afruar. Ndërsa përgjonte dronin amerikan dhe i afrohej atij, gjuajtësi rus i hedh karburant dronit.

Në pjesën e dytë të videos, shihet një aeroplan rus duke kaluar edhe një herë pranë dronit, duke u afruar dhe duke hedhur sërish karburant.

Pamjet më pas ndërpriten për pak sekonda derisa aeroplani luftarak rus përplaset me MQ-9 Reaper, e kur rikthehen pamjet, mund të shihet helika e dronit, këtë herë e dëmtuar nga përplasja.

Grupi mercenar rus rekruton luftëtarë përmes PornHub: Mos m*****, eja puno për Wagner
Lexo po ashtu Grupi mercenar rus rekruton luftëtarë përmes PornHub: Mos m*****, eja puno për Wagner

Kjo situatë e krijuar detyroi operatorin e dronit amerikan që ta rrëzojë në Detin e Zi. Në anën tjetër, Rusia mohon se kishte pasur përplasje, e amerikanët theksuan se operatorët nga distanca kanë shlyer softuerin e dronit, me qëllim që materiale e fshehta të mos binin në duart e rusëve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ushtria amerikane publikon videon e incidentit, destrojeri kinez ia prenë rrugën një anijeje amerikane në ngushticën e Tajvanit

Ushtria amerikane publikon videon e incidentit, destrojeri kinez ia prenë rrugën një anijeje amerikane në ngushticën e Tajvanit

Azia
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Pjesëtarët e Wagnerit zënë rob nënkolonelin rus, pretendojnë se urdhëroi vendosjen e minave për t’i hedhur në erë luftëtarët e Prigozhinit

Pjesëtarët e Wagnerit zënë rob nënkolonelin rus, pretendojnë se urdhëroi vendosjen e minave për t’i hedhur në erë luftëtarët e Prigozhinit

Evropa
Ishte shpallur vrasësja më e keqe serike në Australi, falet nëna që vuajti 20 vjet burgim për vrasjen e katër foshnjave të saj

Ishte shpallur vrasësja më e keqe serike në Australi, falet nëna që vuajti 20 vjet burgim për vrasjen e katër foshnjave të saj

Australia
Kontrata e publikuar nga Sky News, kjo është prova e parë që Irani po i shet Rusisë municion për luftën në Ukrainë

Kontrata e publikuar nga Sky News, kjo është prova e parë që Irani po i shet Rusisë municion për luftën në Ukrainë

Evropa
Dy dronë bien në një autostradë në jug nga Moska

Dy dronë bien në një autostradë në jug nga Moska

Evropa
Kalo në kategori