LAJMI I FUNDIT:

Protesta masive në qytetet ruse kundër pushtimit të Ukrainës, policia arreston protestuesit

Protesta masive në qytetet ruse kundër pushtimit të Ukrainës, policia arreston protestuesit

Protesta masive janë duke u zhvilluar në rrugët e Moskës dhe Shën Peterburgut, ku qytetarë të shumtë po protestojnë kundër sulmeve ruse në Ukrainë.

Reklama

Pavarësisht arrestimeve masive, protestuesit nuk e kanë ndërmend të ndalen duke brohoritur dhe bërë thirrje Vladimir Putinit, që të ndalë luftën e përgjakshme në Ukrainë.

E arrestimet e protestuesve nga analistë të pavarur në Rusi po shihen si presion, që të heshtin të gjithë ata që mendojnë ndryshe nga presidenti rus.

Inteligjenca ukrainase: 300 tanke bjelloruse janë afruar më pranë kufirit
Lexo po ashtu Inteligjenca ukrainase: 300 tanke bjelloruse janë afruar më pranë kufirit

Ndryshe presidenti rus gjashtë ditë më parë dha urdhrin që të fillojë pushtimi i Ukrainës, por me kalimin e ditëve po dëshmohet se planet nuk po i dalin si i kishte menduar.

Forcat ukrainase po u rezistojnë me të gjitha kapacitetet – duke i shkaktuar humbje të mëdha Rusisë si në njerëz ashtu dhe në makineri ushtarake. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur Ukraina bombardoi selinë e flotës ruse në Krime - publikohen pamjet në internet

Momenti kur Ukraina bombardoi selinë e flotës ruse në Krime - publikohen pamjet në internet

Evropa
Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Amerika
Britania e Madhe ka zhvilluar bisedime sekrete me Rusinë

Britania e Madhe ka zhvilluar bisedime sekrete me Rusinë

Evropa

"Mirënjohës ndaj ushtarëve ukrainas", rusët që nuk duan të luftojnë, gëzohen kur arrestohen të gjallë nga Ukraina

Evropa
Kryeministri i Polonisë i drejtohet Zelenskyt: Kurrë më mos e ofendo popullin polak

Kryeministri i Polonisë i drejtohet Zelenskyt: Kurrë më mos e ofendo popullin polak

Evropa
Inteligjenca britanike: Tre komandantë të njëpasnjëshëm rus, kanë dhënë dorëheqje ose janë vrarë që nga viti 2022

Inteligjenca britanike: Tre komandantë të njëpasnjëshëm rus, kanë dhënë dorëheqje ose janë vrarë që nga viti 2022

Evropa
Kalo në kategori