LAJMI I FUNDIT:

Prokurori i Manhattan: Pavarësisht se kush jeni, nuk mund dhe nuk do lejojmë sjellje të rënda kriminale

Prokurori i Manhattan: Pavarësisht se kush jeni, nuk mund dhe nuk do lejojmë sjellje të rënda kriminale

Gjatë një konference për shtyp, Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, detajoi 34 akuzat kundër Trump, duke thënë se ish-presidenti shkeli ligjin e shtetit të Nju Jorkut, gjë që e bën krim falsifikimin e të dhënave të biznesit me qëllim të mashtrimit dhe me qëllim për të fshehur një krim tjetër.

Reklama

“Pavarësisht se kush jeni… Ne nuk mund dhe nuk do të normalizojmë sjellje të rënda kriminale”, tha Bragg, transmeton Telegrafi.

“Trump dhe të tjerët bënë tre pagesa për të heshtur njerëzit që pretendonin se kishin informacion negativ për Trump, dhe një nga ato pagesa ishte për aktoren e filmave për të rritur Stormy Daniels”, shtoi prokurori i Manhatanit.

Cilat janë akuzat me të cilat përballet Trump?
Lexo po ashtu Cilat janë akuzat me të cilat përballet Trump?

“Është një shkelje e ligjit zgjedhor të Nju Jorkut dhe është një krim të komplotosh për të promovuar një kandidaturë me mjete të paligjshme. Në vend që të listonte pagesën si kompensim për pagesat e Daniels ndaj Michael Cohen, Trump pretendoi se po e paguante Cohen për ato që ishin shërbime juridike fiktive”, tha Bragg.

Në anën tjetër, ish-presidenti është deklaruar i pafajshëm në 34 akuzat që rëndojnë mbi të, ndërsa seanca e ardhshme që do të mbahet është caktuar të ndodhë më 4 dhjetor. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Evropa
Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Evropa
Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Evropa
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa
Kalo në kategori