LAJMI I FUNDIT:

Prokurorët zbulojnë një varrezë masive afër Sarajevës

Prokurorët zbulojnë një varrezë masive afër Sarajevës

Prokurorët në Bosnje besojnë se një varrezë masive është lokalizuar afër kryeqytetit Sarajevë, në të cilën supozohet se gjenden eshtrat e të vrarëve gjatë luftës së vitit 1992-95.

Reklama

“Pas vëzhgimit të terrenit, pamë një vend të dyshimtë dhe mbetjet njerëzore u gjetën në tokë në thellësinë rreth një metër”, thuhet në deklaratën e Prokurorisë, përcjell rel.

Aty thuhet se mbetjet besohet se janë të banorëve që kanë jetuar në rajonin Haxhiq i Poshtëm (Donji Hadzic) dhe të cilët konsiderohen të zhdukur që nga viti 1992.

Pothuajse 7.000 persona ende figurojnë si të pagjetur nga lufta në Bosnje, në të cilën janë vrarë më shumë se 100.000 njerëz.

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën - përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën - përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Botë

"Vëmendje të gjithëve!”: Rusia teston sistemin e paralajmërimit publik

Botë
James O’Brien emërohet Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane

James O’Brien emërohet Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane

Amerika
Një alarm në celularin e tyre do të kenë të mërkurën pasdite, të gjithë ata që jetojnë në SHBA – ja për çfarë bëhet fjalë

Një alarm në celularin e tyre do të kenë të mërkurën pasdite, të gjithë ata që jetojnë në SHBA – ja për çfarë bëhet fjalë

Amerika
Hebrenjtë radikalë filmohen duke i pështyrë të krishterët në qytetin e vjetër të Jerusalemit

Hebrenjtë radikalë filmohen duke i pështyrë të krishterët në qytetin e vjetër të Jerusalemit

Azia
SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

Botë
Kalo në kategori