LAJMI I FUNDIT:

Prodhuesi i telefonave inteligjentë prezanton veturën e parë elektrike

Prodhuesi i telefonave inteligjentë prezanton veturën e parë elektrike

Xiaomi ka prezantuar zyrtarisht këtë javë veturën e tij të parë elektrike gjatë një eventi në Pekin, sipas raportimeve të huaja.

Automjeti elektrik quhet SU7, megjithatë, bashkëthemeluesi i kompanisë Lei Jun nuk dha një datë të saktë për lansimin e veturës dhe nuk dha detaje për çmimin, transmeton Telegrafi.

Sipas deklaratave të Jun, SU7 do të ketë një motor të avancuar, vozitje me teknologjie vetë-drejtuese dhe sisteme të menaxhimit të baterisë.


SU7, një akronim për Speed Ultra do të jetë i pajisur me softuer dhe elektronikë nga Xiaomi.

Vetura pritet të ketë një rreze vozitjeje prej 800 kilometrave, bazuar në baterinë e saj. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Auto
Shumica e shoferëve nuk e dinë se çfarë kuptimi kanë këto drita në veturat elektrike dhe hibride

Shumica e shoferëve nuk e dinë se çfarë kuptimi kanë këto drita në veturat elektrike dhe hibride

Auto
Toyota ka shpërndarë një video të kryetarit të saj - duke u

Toyota ka shpërndarë një video të kryetarit të saj - duke u "rrotulluar" bashkë me veturën GR Yaris

Auto
Çfarë

Çfarë "fshihet" brenda limuzinës presidenciale amerikane e njohur si "Bisha"?

Auto
Goditje e rëndë për pronarët e automjeteve elektrike - veturat po humbin shumë shpejt vlerën e tyre

Goditje e rëndë për pronarët e automjeteve elektrike - veturat po humbin shumë shpejt vlerën e tyre

EVs
‘Teaser-i’ i kamionçinës Kia vjen së shpejti, thotë shefi i dizajnit

‘Teaser-i’ i kamionçinës Kia vjen së shpejti, thotë shefi i dizajnit

Modelet e Reja
Kalo në kategori