LAJMI I FUNDIT:

Prishtina synon të rikthehet te fitoret ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Prishtina synon të rikthehet te fitoret ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Prishtina do të përballet me Drenicën në kuadër të xhiros së 35-të në Albi Mall Superligë.

Reklama

Kryeqytetasit kërkojnë të rikthehen te fitoret pas pesë ndeshjeve, ku kanë pësuar një humbje dhe katër barazime.

Prishtina synon tre pikët në këtë ndeshje pasi synimi mbetet pozita e katërt në tabelë.

Në anën tjetër Drenica tanimë e rënë nga elita e futbollit kosovar synon të shkaktojë një befasi në kryeqytet.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Kolaj, Belica, Mici, Ramadani, Susuri, Bytyqi, Pefqeli, Hyseni, Kryeziu, Krasniqi, Shefiti.

Drenica: Shala, Lushtaku, Bejta, Beka, Hussein, Thaqi, Dervishaj, Veliqi, Abazi, Da Silva, Bintsouka.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori