LAJMI I FUNDIT:

Prishtina e huazon Kreshnik Ukën dhe e liron Donat Hasanajn

Prishtina e huazon Kreshnik Ukën dhe e liron Donat Hasanajn

Dalje të reja nga klubi i Prishtinës gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Kryeqytetasit kanë njoftuar përmes një publikimi për media për lëvizjet e radhës.

Kështu bardhekaltërtit kanë vendosur që ta huazojnë sulmuesin Kreshnik Uka, te klubi amë i Drenicës, ndërkohë që me marrëveshje e kanë liruar mesfushorin Donat Hasanaj.

Pas daljes së Ukës dhe Hasanajt, tashmë shkon në shtatë numri i futbollistëve të larguar.

Më parë u ndanë me Ivan Jeliç, Nikson Mema, Ahmed Raddaoui dhe dy futbollistët nga Gambia të cilën ishin në prova te kryeqytetasit.

Njoftimi i plotë i FC Prishtinës:

Prishtina ka huazuar mesfushorin ofensivë të krahut, Kreshnik Uka në ish-skuadrën e tij amë, Drenica.

Ndërsa mesfushori, Donat Hasanaj, u lirua me pajtim të dyanshëm.
FC Prishtina në këtë afat ka liruar shtatë futbollistë, Ivan Jeliç, Nikson Mema, Ahmed Raddaoui, Donat Hasanaj dhe ka huazuar Kreshnik Ukën.

Po ashtu më herët ka liruar edhe dy futbollistë të rinj nga Gambia që ishin në formë të provave. FC Prishtina iu uron të gjithë futbollistëve të larguar sukses në vazhdim të karrierës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Premier League
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori