LAJMI I FUNDIT:

Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Kreu i grupit mercenar rus Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka akuzuar dhe sharë rëndë miqtë e Vladimir Putinit, pasi Moska u sulmua mëngjesin e sotëm nga dronët e dyshuar kamikaz ukrainas.

Reklama

Në një video 70-sekondëshe, Prigozhin bërtiste dhe përdorte gjuhë vulgare për mbrojtjen ruse që ai e përshkroi si “fundërrina dhe bu*****”, transmeton Telegrafi.

Ai ishte nervozuar shumë që trupat e Vladimir Putinit, mezi arritën të rrëzonin dronin me eksploziv në kryeqytetin e Rusisë.

Zelensky shmangu përmendjen e sulmit në Moskë në fjalimin e fundit të tij
Lexo po ashtu Zelensky shmangu përmendjen e sulmit në Moskë në fjalimin e fundit të tij

Në anën tjetër, Putin pretendonte se sistemi i mbrojtjes kundërajrore ruse ka punuar për “mrekulli”.

“Ju nga Ministria e Mbrojtjes, keni bërë ‘gjithçka’ që të avanconi. Pse nuk po i ndaloni këta dronë që të fluturojnë mbi Moskë? Po na i djegin shtëpitë”, tha Prigozhin në video.

“Çfarë duhet të bëjnë qytetarët e rëndomtë kur dronët me eksploziv përplasen në dritaret e tyre? Si qytetar, jam i shqetësuar dhe nervozuar se këta fundërrina po qëndrojnë të qetë ulur në vilat luksoze”, shtoi kreu i grupit famëkeq rus. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Shkon në tre numri i të vdekurve nga të shtënat në Roterdam të Holandës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Kalo në kategori