Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar sonte (e premte) në natën e dytë të festivalit “Sunny Hill”.

Reklama

Në imazhet që tashmë kanë qarkulluar në rrjete sociale, ajo shihet e shoqëruar me bashkëshortin dhe dy vajzat e tyre.

Osmani shfaqet elegante me kostumin e bardhë, ndërkohë që kjo vjen pasi e dekoroi yllin shqiptar, Dua Lipën, me titullin Ambasadore Nderi të Republikës së Kosovës.

Foto: Screenshot/Facebook

E njëjta disa orë më parë kishte pritur në presidencë Duan së bashku me të atin, Dukagjin Lipën si dhe të ëmën, Anesa Lipën.

Titulli iu dha si shenjë falënderimi për gjithë promovimin që ia ka bërë Kosovës në këto vite.

Presidentja Osmani e nderon Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës Presidentja Osmani e nderon Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës
Reklama

26-vjeçarja theksojmë që performoi mbrëmë (e enjte) në natën e parë te festivalit të njohur.

Reklama

Foto: Screenshot/Facebook

Për performancën e saj shkruan një sërë mediash të huaja përfshirë edhe DailyMail, duke përmendur që “Sunny Hill” organizohet nga viti 2018 nga Dua dhe i ati, Dukagjin Lipa.

Sonte në festival do të performojnë edhe yje të tjerë si: J Balvin dhe Mahmood. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/Facebook