Ky është momenti epik kur një postier nga Amazon largohet me shpejtësi nga veranda e përparme pasi, dekoret e Halloween-it e frikësuan atë kur filluan të lëviznin.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, e gjithë ngjarja kishte ndodhur në Eastampton të New Jersey, SHBA.

Në video, postieri shihet duke u drejtuar tek dera pasi ngjitet në verandën e zbukuruar me disa kukulla të padëmshme që si duket njëra është e Frankenstein dhe tjetra e palaços Pennywise nga filmi IT.

Sidoqoftë, derisa figurat fillojnë të lëvizin ai kthehet prapa dhe vrapon poshtë shkallëve për të ikur. /Telegrafi/