0Shares

Modeli 933 GT2 RS i prodhuar më 1996, është shitur për afro dy milion euro.

Megjithëse është i vjetër më se dy dekada, kjo Porsche është vozitur vetëm 42 mijë kilometra ndërsa gjedja tij është në formë të përkryer.

Shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3.9-sekonda, ndërsa ende mund të vozitet me shpejtësi deri në 300 kilometra në orë.

Vetura 3.6-litra që prodhon 242 kuajfuqi, i ka të gjitha pjesën origjinale dhe nuk ka asnjë dëmtim, sepse ka qëndruar shumicën e kohës e ekspozuar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)