LAJMI I FUNDIT:

Policia parandalon gara të shpejtësisë në autostradën “Ibrahim Rugova”, shqipton 14 gjoba

Policia parandalon gara të shpejtësisë në autostradën “Ibrahim Rugova”, shqipton 14 gjoba
Foto: Ilustrim

Njësia për kontroll të autostradave në bashkëpunim me njësinë për Reagim të Shpejtë ka arritur që të parandaloj garat e shpejtësisë me automjete në dy lokacione në autostradën “Ibrahim Rugova”, afër hyrje-daljes në Mazgit dhe në hyrje-daljen në Trudë.

Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se njësitet policore kanë hasur në disa automjete duke u përgatitur për gara shpejtësie, me ç’rast është arritur të parandalohen garat ilegale.

“Më datën 07.12.2023 në kuadër të Planit Operativ ‘Parandalimi i Garave të Shpejtësisë’ Njësia për Kontroll të Autostradave në bashkëpunim me Njësinë për Reagim të Shpejtë/DRP Prishtinë ka arritur që të parandaloj garat e shpejtësisë me automjete në dy lokacione Autostrada ‘Dr.Ibrahim Rugova’ afër hyrje-daljes në Mazgit dhe në hyrje-daljen në Trudë, njësitë policore në ora 22:55 kanë hasur në disa automjete duke u përgatitur për gara shpejtësie me ç‘rast është arritur të parandalohen garat ilegale të cilat rrezikojnë sigurinë e pjesëmarrësve në trafik”, thuhet në njoftim.

Po ashtu siç bëhet e ditur në njoftim ndaj shoferëve janë shqiptuar 14 gjoba. /Telegrafi/ 


Në trend Lajme

Më shumë
I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

Kronika e Zezë
Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Kronika e Zezë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Kalo në kategori