LAJMI I FUNDIT:

Policia kroate kap sasi të mëdha heroine dhe kokaine në Dubrovnik – momenti kur zhytësit kërkojnë drogën nën varkë

Policia kroate kap sasi të mëdha heroine dhe kokaine në Dubrovnik – momenti kur zhytësit kërkojnë drogën nën varkë

Policia kroate ka sekuestruar sasi të mëdha heroine dhe kokaine në Dubrovnik.

Reklama

Sipas medieve kroate, përcjell Telegrafi, këto janë dy raste supozohet se nuk kanë ndonjë lidhje me njëra-tjetrën.

Heroina u gjet në një anije që mbërriti nga Iraku dhe kokaina në një transportues me shumicë që lundronte nga Kolumbia.

Së paku deri më tani askush nuk është arrestuar ndërkohë që policia ka mbajtur një konferencë për shtyp.

Ndërkohë që mediat shkruajnë se në kuadër të këtyre hetimeve penale të veçanta dhe pa lidhje njëra me tjetrën, u sekuestruan 61,6 kg kokainë dhe 219,7 kg heroinë.

Autoritetet kanë thënë se këto hetime penale janë dëshmi e punës këmbëngulëse dhe të durueshme të policëve të kësaj administrate policore, me bashkëpunim të madh me kolegët nga Zagrebi dhe nga Spliti dhe me Drejtorinë doganore.

Po sipas medieve kroate, në 10 vitet e fundit kjo polici ka pasur gjithsej 9213 sekuestrime droge, ku 767 kg kokainë, 289 kg heroinë dhe rreth 2.5 ton marihuanë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
U raportua se ukrainasit përdorën armët belge për luftime brenda territorit të Rusisë, reagon kryeministri Alexander De Croo

U raportua se ukrainasit përdorën armët belge për luftime brenda territorit të Rusisë, reagon kryeministri Alexander De Croo

Evropa
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Ushtria amerikane publikon videon e incidentit, destrojeri kinez ia prenë rrugën një anijeje amerikane në ngushticën e Tajvanit

Ushtria amerikane publikon videon e incidentit, destrojeri kinez ia prenë rrugën një anijeje amerikane në ngushticën e Tajvanit

Azia
Pjesëtarët e Wagnerit zënë rob nënkolonelin rus, pretendojnë se urdhëroi vendosjen e minave për t’i hedhur në erë luftëtarët e Prigozhinit

Pjesëtarët e Wagnerit zënë rob nënkolonelin rus, pretendojnë se urdhëroi vendosjen e minave për t’i hedhur në erë luftëtarët e Prigozhinit

Evropa
Kontrata e publikuar nga Sky News, kjo është prova e parë që Irani po i shet Rusisë municion për luftën në Ukrainë

Kontrata e publikuar nga Sky News, kjo është prova e parë që Irani po i shet Rusisë municion për luftën në Ukrainë

Evropa
Ishte shpallur vrasësja më e keqe serike në Australi, falet nëna që vuajti 20 vjet burgim për vrasjen e katër foshnjave të saj

Ishte shpallur vrasësja më e keqe serike në Australi, falet nëna që vuajti 20 vjet burgim për vrasjen e katër foshnjave të saj

Australia
Kalo në kategori