Në udhëtimin tonë në Emiratet e Bashkuara Arabe kaluam një kohë të mirë në Abu Dhabi dhe Dubai, dhe ky udhëtim e vendosi vendin lehtësisht në listën tonë të destinacioneve më të paharrueshme që kemi qenë.

Nëse jeni të interesuar të vizitoni një nga qytetet më ndërkombëtare, magjepsëse dhe më të zhvilluara në botë, vazhdoni të lexoni!

Nisja nga Tirana drejt Abu Dhabi, me kompaninë low cost Wizzair por që plotëson standardet e nje kompanie  të mirëfilltë.

Akomodimi në një nga super resortet e Ishullit Saadiyat afer Abu Dhabi. Prit?! Ju nuk keni dëgjuar ende për  këtë ishull apo jo? Vazhdo të lexosh..

Ishulli Saadiyat është një ishull natyror dhe një projekt turistik-kulturor për natyrën dhe trashëgiminë dhe kulturën e Emirateve që ndodhet në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe.

Aty gjindet një nga resortet më të bukura në plazhet e bardha të kristalta të këtij ishulli, Rixos Premium  Saadiyat me konceptin All Inclusive. Një ishull parajsor arab që ofron natyrë të mrekullueshme dhe pika  kryesore kulturore, duke përfshirë Luvrin e sapohapur. Për ata që dëshirojnë të eksplorojnë kulturën dhe  trashëgiminë e pasur të Abu Dhabit, qendra e qytetit është vetëm një udhëtim i shkurtër larg.

Ndërkohë që mund të vizitohen atraksione të tjera të shumta në Abu Dhabi si Sheihk Zayed Mosque, Boten e  Ferrari, të pini një kafe luksoze të mbuluar me ar, përsëri Abu Dhabi e ka atë glamurin si të Dubait por me të  ‘qetë’, më delikate.

Në anën tjetër, Dubai është jashtë kësaj bote. Ndërsa shumë mendojnë se është kryeqyteti i Emirateve të  Bashkuara Arabe, në fakt nuk është. Ashtu si New York City në Shtetet e Bashkuara, ai është qyteti më i madh  dhe më i njohur në vend, por nuk është kryeqytet. Është në fakt Abu Dhabi. Sido që të jetë, ky qytet është  absolutisht magjepsës dhe i mbushur plot me gjëra për të bërë. Ashtu si Teksasi, gjithçka është më e madhe në  Dubai. Por, po mendoni se ku të qëndroni? Në pjesën e vjetër të qytetit në Deira, apo në downtown afër Burj  Khalifa, po Marina si do ishte vallë? ose ndoshta në Palmen e bukur të ndërtuar nga dora e njeriut? Thjeshtë  një vend që ka plazhën afër dhe të zhyteni direkt në ujërat e Dubait? E po ne i kemi propozimet tona për ju.

Rixos Premium JBR-një pikë e nxehtë urbane elegante e vendosur në zemër të Jumeirah Beach Residence në  Dubai. Përjetoni një jetë në modë, ku dizajni ikonik takohet me luksin bashkëkohor, duke krijuar skenën për  përvoja ekskluzive dhe magjepsëse të stilit të jetës.Dilni, drejt e ne plazh!

Rixos The Palm Dubai Hotel & Suites është një destinacion plazhi familjar me shumë çmime te fituara, i  vendosur në ikonën Palm Jumeirah Dubai. Resorti i plazhit ofron pamje panoramike të ujërave të kaltra të Gjirit  Arabik, rrokaqiejve ikonë të Dubait, horizontit vezullues të Marinës së Dubait dhe lagunave dhe arkitekturës së  mrekullueshme të vetë Palm Jumeirah.

Rr.Tringë Smajli, 10000 Prishtinë, Kosovë

Nr.14 Tel. +381 38 245 888

E-mail: info@astravel-club.com

Mob. +377 45 245 888

E po per akomodim keni tashmë propozimet tona. Touret e bëjnë udhëtimin edhe më atraktiv. Burj  Khalifa,Dubai City tour, Miracle Garden, Dubai Future Museum, Desert Safari, Atlantis aquventure park,  Legoland, IMG World, Frame Dubai janë disa nga atraksionet qe per 5 netë akomodim do të mund ti shijoni  pothuajse të gjitha.

E dini vendin, në AS Travel Club. Përfito 5% zbritje duke përdorur kodin TLGRF01.

Shënim: nëse akomodoheni në një nga resortet RIXOS ne Dubai, ju do të përfitoni hyrjen FALAS në Atlantis  Waterworld çdo ditë gjatë qëndrimit! *termet dhe kushtet aplikohen.

Për rezervim kontaktoni në:

Nr.tel: +38345245888 (viber)

E-mail: Info@astravel-club.com