LAJMI I FUNDIT:

Po bënte patinazh mbi kanalet dhe lumenjtë e ngrirë të Amsterdamit, e pëson keq – përfundon në ujërat e ngrira

Po bënte patinazh mbi kanalet dhe lumenjtë e ngrirë të Amsterdamit, e pëson keq – përfundon në ujërat e ngrira

Pas tri viteve, në Amsterdam të Holandës sërish janë ngrirë kanalet e ujit, që ka gëzuar tej mase shumë qytetarë – ku disa prej tyre shfrytëzuan këto ditë të ftohta që të rrëshqasin mbi kanalet dhe lumenjtë e ngrirë.

Reklama

Megjithatë, mundësia për rrëshqitje nëpër kanale nuk është shfrytëzuar vetëm në Amsterdam – por edhe në qytetet tjera të këtij vendi, transmeton Telegrafi.

Si pasojë e kësaj, ekipet e ndihmës së shpejtë kanë pranuar shumë thirrjeve telefonike për shkak të lëndimeve gjatë rrëshqitjes.

Temperaturat e ulëta kanë goditur pjesën më të madhe të Evropës, duke gëzuar një numër të holandezëve që kishin vendosur që vikendin ta shfrytëzojnë për rrëshqitje.

Por trashësia e akullit nuk ishte kudo e njëjtë, e shumë qytetarë të Amsterdamit nuk i kushtuan shumë rëndësi këtij fakti – kështu përfunduar në ujërat e ngrira që ishte nën këmbët e tyre.

Pamjet e publikuara më poshtë shfaqin një të ri i cili po bënte patinazh para turmës që e duartrokiste, por në një moment ai hasi në shtresë të hollë të akullit që nuk e mbajti dhe ai përfundoi në ujë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe

‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe "Këmbëmadhi” endet i lirë

Interesante
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun
Seksi rekordet e botës! (Video, +18)

Seksi rekordet e botës! (Video, +18)

Fun
Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Interesante
Kur një grua zbuloi se vajza e saj do të lindte trenjakë, reagimi pushtoi internetin

Kur një grua zbuloi se vajza e saj do të lindte trenjakë, reagimi pushtoi internetin

Fun
Kalo në kategori