LAJMI I FUNDIT:

Plumbi ra mbi priftin në mes të meshës në Brazil

Plumbi ra mbi priftin në mes të meshës në Brazil

Videoja tregon priftin Robinson de Castro Cunh duke mbajtur një predikim në kishën e famullisë. Në një moment ai e ndërpret predikimin dhe shikon plumbin që ra nga tavani.

Në Brazil, një plumb ra nga tavani i kishës të dielën ndërsa predikimi po mbaronte. Incidenti ndodhi në një meshë mbrëmje në famullinë e St. Jozefi në vendbanimin Maruípe. Shumë shpejt u shfaq një video që u përhap shpejt në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.


Videoja tregon priftin Robinson de Castro Cunh duke mbajtur predikimin e tij në kishën e famullisë.

Në një moment prifti e ndërpret predikimin e tij dhe shikon plumbin duke rënë nga tavani dhe më pas vazhdon predikimin e tij të papenguar. Pasi predikimi ka mbaruar, prifti me qetësi e merr plumbin nga dyshemeja.

Kisha lëshoi ​​një deklaratë mbi incidentin dhe paralajmëroi vendasit për një situatë shqetësuese të sigurisë.

Ata gjithashtu paralajmëruan për kërcënimin në rritje të dhunës çdo ditë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Tentoi të kryej vjedhje në një kioskë në Argjentinë, punonjësja doli të ishte eksperte e arteve marciale – pendohet rëndë sulmuesi

Tentoi të kryej vjedhje në një kioskë në Argjentinë, punonjësja doli të ishte eksperte e arteve marciale – pendohet rëndë sulmuesi

Fun
Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Kalo në kategori