LAJMI I FUNDIT:

I pini sepse mendoni që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë, mirëpo këto pije ju shëndoshin dhe mund të jenë të rrezikshme për jetën

I pini sepse mendoni që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë, mirëpo këto pije ju shëndoshin dhe mund të jenë të rrezikshme për jetën

Shkencëtarët besojnë që përdorimi i përditshëm i shejkëve me proteina pikërisht ka shkaktuar grumbullim të kilogramëve të panevojshëm, jo humbje të tyre

Reklama

Shejkët me proteina dhe pllakëzat ndihmojnë në ndërtimin e muskulaturës së muskujve, mirëpo konsumimi i tepërt i tyre do të mund të ketë pasoja negative për shëndetin tonë, sepse zvogëlojnë jetëgjatësinë, na bëjnë të plogësht dhe çojnë në deri në grumbullim të kilogramëve, transmeton Telegrafi.

Nëse në organizëm fusni proteina vetëm nga shejkët, por jo natyrale të cilat vijnë nga lloje të ndryshme artikujsh, zvogëloni tajitje të serotoninës, hormon i lumturisë i cili është faktor kyç për gjumë të mirë dhe reduktim të apetitit.

Zgjidhja qëndron në marrjen e proteinave nga përbërësit natyralë, jo nga pijet artificiale të bëra nga pluhuri.

Mishi i pulës, i gjeldetit, mishi i qengjit dhe mishi i viçit, prduktet e qumështit, peshku dhe bishtajoret përmbajnë proteina dhe amino-thartira, por për dallim nga burimi artificial i proteinave, janë të pasura me minerale, vitamina dhe fibra.

Është shumë me rëndësi të merrni proteina nga ushqime të ndryshme në mënyrë që organizmit tuaj t’i siguroni spektër të gjerë amino-thartirash. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Shëndetësi
Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Psikologji
Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Shëndetësi
“Ilaçi” më i ri për trajtimin e potencës? “Vegla” kurrë nuk është më e fortë, ndërsa trajtimi zgjat vetëm disa sekonda

“Ilaçi” më i ri për trajtimin e potencës? “Vegla” kurrë nuk është më e fortë, ndërsa trajtimi zgjat vetëm disa sekonda

Shëndetësi Lajme
Femrat që vuajnë nga diabeti janë më të rrezikuara nga kanceri i gojës

Femrat që vuajnë nga diabeti janë më të rrezikuara nga kanceri i gojës

Shëndetësi Lajme
A është ky fundi i kancerit të qafës së mitrës?

A është ky fundi i kancerit të qafës së mitrës?

Shëndetësi Lajme
Kalo në kategori