LAJMI I FUNDIT:

Pini këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Pini këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Këshillat për lëngjet dhe pijet para gjumit janë nga më të ndryshmet, duke filluar që nga çajrat deri te lëngjet e përziera që stimulojnë gjumin dhe japin qetësi

Reklama

Megjithatë, një përzierje që të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe lehtësi në mëngjes është shumë e thjeshtë dhe praktike.

Të mirat shëndetësore të kësaj përzierjeje vijnë nga përbërësit kryesorë: shafran i Indisë, vaj kokosi dhe xhenxhefil.

Siç dihet, shafrani i Indisë është një antiinflamator i shkëlqyer, me veti të larta detoksikimi, ul presionin e lartë të gjakut dhe ndihmon tretjen.

Vaji i kokosit, po ashtu ka veti të larta shëndetësore, është i pasur me yndyra të shëndetshme dhe lehtëson problemet e stomakut.

Xhenxhefili ndihmon tretjen dhe redukton irritimet e stomakut.

Përbërësit:

⦁ Dy filxhanë vaj kokosi
⦁ Një lugë gjelle shafran i Indisë
⦁ Një lugë çaji xhenxhefil i grirë
⦁ 1/4 lugë gjelle piper i zi
⦁ Një lugë gjelle mjaltë organik

Udhëzim:

Shto të gjithë përbërësit përveç mjaltit në tigan dhe lëre të ziejë për 5 minuta.

Në fund, shto edhe mjaltin dhe pije të ngrohtë. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Pse nuk rekomandohet të konsumoni më shumë se një arrë braziliane në ditë

Pse nuk rekomandohet të konsumoni më shumë se një arrë braziliane në ditë

Ushqim i shëndetshëm
Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Pija më e mirë për heqjen e gëlbazës: Ju çliron nga bakteret dhe viruset e grumbulluara në rrugët e frymëmarrjes

Shëndetësi
Një shenjë para se të flini mund të zbulojë problemet e zemrës!

Një shenjë para se të flini mund të zbulojë problemet e zemrës!

Shëndetësi
Këto janë simptomat e sëmundjes që shkakton gishtërinjtë e bardhë ose të kaltër

Këto janë simptomat e sëmundjes që shkakton gishtërinjtë e bardhë ose të kaltër

Shëndetësi
Çfarë ndodh në trup kur kreatinina e ngritur shfaqet në gjak dhe urinë?

Çfarë ndodh në trup kur kreatinina e ngritur shfaqet në gjak dhe urinë?

Shëndetësi
Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Shëndetësi
Kalo në kategori