LAJMI I FUNDIT:

Pilotit rus në Formula 1 i rëndohen sanksionet, tani Italia i sekuestron pasuri të konsiderueshme

Pilotit rus në Formula 1 i rëndohen sanksionet, tani Italia i sekuestron pasuri të konsiderueshme

Italia ka sekuestruar prona me vlerë rreth 105 milionë euro në pronësi të pilotit rus të Formula 1, Nikita Dmitrievich Mazepin dhe babait të tij oligark, raporton “Reuters”, duke cituar dy burime policore.

Reklama

Operacioni thuhet se kishte në shënjestër një vilë, e njohur si “Rocky Ram” në Sardenja veriore. Është pjesë e përpjekjeve më të gjera që synojnë penalizimin e rusëve të pasur të lidhur me Vladimir Putinin pas pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt nga Moska.

Reuters” raporton më tej se menaxheri i PR i shoferit nuk ka komentuar ende.

Haas ndërpret kontratën me pilotin rus
Lexo po ashtu Haas ndërpret kontratën me pilotin rus

Mazepin, i cili u shkarkua në mars nga ekipi F1 në pronësi të SHBA-së, Haas, është përfshirë në një listë sanksionesh të BE-së së bashku me babanë e tij, Dmitry, të cilin revista zyrtare e Bashkimit Evropian e përshkroi si një anëtar të rrethit më të ngushtë të Putinit.

Në javët e fundit, policia italiane ka sekuestruar vila dhe jahte me vlerë mbi 900 milionë euro nga rusët e pasur, të cilët u vendosën në një listë sanksionesh të Bashkimit Evropian pas konfliktit në Ukrainë.

Pasuria më e vlefshme e sekuestruar deri më tani është një superjaht në pronësi të miliarderit Andrey Igorevich Melnichenko, me vlerë rreth 530 milionë euro, i cili u sekuestrua në portin verior të Triestes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Premier League
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Kalo në kategori