LAJMI I FUNDIT:

Pete Davidson flet për dhimbjen kur zbuloi se babai i tij vdiq gjatë sulmeve të 11 shtatorit

Pete Davidson flet për dhimbjen kur zbuloi se babai i tij vdiq gjatë sulmeve të 11 shtatorit

Pete Davidson ka folur zemërthyer për vdekjen tragjike të babait të tij, Scott, gjatë sulmeve terroriste të 11 shtatorit në New York.

Reklama

Incidenti i tmerrshëm pa katër avionë të fluturuar në Kullat Binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë, Pentagon dhe Pensilvani më 11 shtator 2001 duke vrarë 2,997 njerëz.

Babai i Pete, 33 vjeç në atë kohë, ishte një zjarrfikës që vdiq kur komediani ishte vetëm shtatë vjeç dhe e la atë me një ndikim të thellë në shëndetin mendor.

Në një intervistë të re që trajton vdekjen e babait të tij, Pete tha: “Njerëzit janë sikur, “Ai ndoshta po flet për babanë e tij të vdekur gjatë gjithë kohës”.

“Të sillesh sikur jam kështu, ‘të ndihen keq për mua’ është shumë gjë e keqe dhe më bën të ndihem i tillë”.

Të gjitha lajmet nga Pete Davidson
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Pete Davidson

“Po përpiqem të bëj shaka sepse më pëlqen ta mbaj gjallë atë kujtim”, tha më tej komediani.

Babai i Pete Davidsonit

“Babai im ishte një djalë i shkëlqyer”, shtoi më tej ylli i SNL.

Pete gjithashtu foli për mënyrën se si mori vesh se babai i tij kishte vdekur, duke kujtuar se ai ishte menduar ta merrte nga shkolla.

“Më telefonoi nëna ime. Ajo nuk më tha se çfarë po ndodhte për tre ditë. Ajo vazhdonte të më thoshte se babi ishte në punë, nuk e kisha idenë”.

Pete me të atin

“Mamaja më thoshte: “Nuk të lejohet të shikosh televizorin”.

Unë isha si, “Çfarë? Nuk bëra asgjë”. Dhe pastaj një natë ndeza televizorin dhe pashë babanë tim në televizor, dhe isha sikur, oh në rregull”.

Pete Davidson

“Ata janë si, “Këta janë të gjithë zjarrfikësit që kanë vdekur”.

Në atë kohë, familja nuk e dinte se Scott kishte vdekur, mes misioneve të vazhdueshme të shpëtimit që po gjenin njerëz. /Telegrafi/

Pete Davidson

Në trend Magazina

Më shumë
Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Kalo në kategori