Kur i shikojmë disa trende të modës nga e kaluara, mund të jetë e vështirë të besosh që e gjithë bota dikur i admironte ato.

Por moda shpesh suprizon duke rikthyer ato stile që askush nuk priste të kthehen, thotë Bright Side. Dhe njerëzit fillojnë të ngjyrosin përsëri flokët e tyre me ngjyra të çmendura ose blejnë rroba që i gjithë interneti i konsideronte si qesharake vetëm disa vjet më pare, transmeton Telegrafi.

Më poshtë gjeni pesë trendet e rikthyera përsëri në modë:

Ngjyrosja e flokëve me 2 tone, e çelët në maja dhe e errët poshtë

Ten portokalli

Shorce shumë të shkurtra

Rrath flokësh

Printe të vjetra

/Telegrafi/