LAJMI I FUNDIT:

Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë

Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë
(Foto: Pexels)
Reklama

Kush nuk është adhurues i ushqimit?

Nuk ka asnjë gënjeshtër në faktin se disa njerëz jetojnë për të ngrënë. Dhe ne nuk kemi as edhe një arsye pse nuk duhet. Por disa shenja zodiaku janë më të afeksionuara pas ushqimit dhe janë gjithmonë të gatshme për të provuar gatime të reja.


Top Channel sjell listën me pesë shenjat e zodiakut që lënë kokën pas ushqimit:

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Acaruese mund të jetë dashuria e Virgjëreshës për ushqimin. Dhe se si ju dërgojnë fotografi dhe video të ushqimit gjatë gjithë kohës është thjesht një problem shumë i madh për t’u trajtuar për dikë që nuk është aq adhurues i ushqimit. Qoftë një takim, një orë mësimi online apo një seancë emocionale pas ndarjes, asgjë nuk është e plotë pa një picë të madhe ose thjesht një tas plot me akullore.

Shenjat e horoskopit që përjetojnë ndryshime të mëdha në jetë gjatë vjeshtës
Lexo po ashtu Shenjat e horoskopit që përjetojnë ndryshime të mëdha në jetë gjatë vjeshtës

Demi (20 prill – 20 maj)

Të sunduar nga Venusi, Demi ka një prirje për të gjetur lumturinë në gjërat materialiste në jetë, një nga ato gjëra është ushqimi. Megjithatë, edhe pse Demat e duan ushqimin, por në shumicën e rasteve janë shumë dembelë për ta marrë atë vetë. Për më tepër, si një adhurues i ushqimit, Demat kanë një zhanër të paracaktuar të shijeve në të cilat investojnë dhe shmangin të provojnë çdo gjë jashtë zonës së tyre të rehatisë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Një tjetër shenjë e zodiakut është Shigjetari. Duke qenë se janë shumë ekstroverte në natyrë, prandaj ndërveprimi i tyre me mjedisin e jashtëm është i madh, i cili përfshin ushqimin. Shigjetari është dikush që mund ta bindni lehtësisht të provojë ushqim të ri. Gjithashtu, kur bëhet fjalë për ushqimin, Shigjetari mund ta ketë të vështirë ta ndajë atë me të tjerët.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Gaforret pëlqejnë të ushqehen dhe jo vetëm të ushqehen. Këta vendas e dinë se çfarë të porosisin nga ku dhe edhe nëse është festa juaj, mund të mbështeteni seriozisht në sugjerimet e tyre ushqimore çdo herë. Kur bëhet fjalë për preferencat personale, edhe pse Gaforret janë të hapur për të provuar gjithçka ata i duan ëmbëlsirat më shumë se ushqimet e kripura.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët dhe ushqimi janë të pandashëm. Luanët nuk mund t’i thonë jo ushqimit dhe kanë nevojë për shumë ushqim. Më shumë sesa për dashurinë ndaj tij, Luanët kanë nevojë për ushqim që të funksionojnë në potencialin e tyre të plotë. Nëse jeni duke vizituar një qytet dhe doni të dini se ku të hani, pyesni Luanin dhe ai nuk do t’ju zhgënjejë.

Makthet më të mëdha në shtrat për çdo shenjë të horoskopit
Lexo po ashtu Makthet më të mëdha në shtrat për çdo shenjë të horoskopit

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Astrologji
Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Stil
KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

Lifestyle
Cila hije përputhet me këtë dinozaur: A do ta kaloni këtë test të vëzhgimit të mirë?

Cila hije përputhet me këtë dinozaur: A do ta kaloni këtë test të vëzhgimit të mirë?

Stil
Njerëzit e suksesshëm i bëjnë çdo ditë këto gjëra, provoni edhe ju

Njerëzit e suksesshëm i bëjnë çdo ditë këto gjëra, provoni edhe ju

Këshilla Lifestyle
Zbuloni se cila femër urgjentisht ka nevojë për seks!

Zbuloni se cila femër urgjentisht ka nevojë për seks!

Këshilla Lifestyle
Kalo në kategori