Përveçse është një vend i preferuar për t’u çlodhur në fund të ditës, banja shërben edhe për t’u zbukuruar dhe për t’u mbushur me energji të reja

Dizajnit bashkëkohor të enterierit i kushtohet vëmendje e veçantë, edhe pse shpesh është i fundit në listën e dhomave të rinovuara në shtëpi.

Teksturat, paletat e ngjyrave dhe detajet e ndryshme do ta bëjnë banjën më të ngrohtë, më moderne dhe më autentike, transmeton Telegrafi.

Nëse ju kemi inkurajuar të mendoni për rinovimin – ndiqni udhëzuesin tonë për pesë mënyra për ta bërë banjën tuaj ashtu si ato në hotelin, restorantin ose kafenenë tuaj të preferuar.

Mermeri si bazë

Mermeri ka fuqinë për të rifreskuar çdo banjë, për të ngritur nivelin e elegancës dhe luksit në nivelin më të lartë. Nëse ju pëlqen ky stil, bëni vetes një hapësirë të tillë dhe nuk do të pendoheni.

Fuqia e tapetit të murit

Bukuria e tapetit të murit është se ju jep liri të plotë për të transformuar hapësirën. 3D, natyra, lule, mermer, gur, tulla, gjeometri – mundësitë janë të pakufishme.

Mos e lini pas dore vaskën tuaj

Kur të jetë përsëri e bukur, përveçse ka një rol të madh në dizajnin e banjës, ajo krijon një ndjenjë rehatie dhe çlodhëse që ne i drejtohemi para gjumit. Përveç kaq shumë opsioneve, ne rekomandojmë një vaskë retro që është më aktuale se kurrë më parë.

Pllaka shumëngjyrëshe

Nëse nuk jeni aq të guximshëm për të mbuluar muret me pllaka si këto, mënyra më e thjeshtë është t’i vendosni ato në dysheme që të përshtaten me muret e freskëta të bardha.

View this post on Instagram

A post shared by Amy Bartlam (@amybartlam)

Dekori final

Ndonjëherë mjafton të përmirësoni pamjen ekzistuese të banjës. Rifreskojeni atë duke shtuar bimë të reja, shtoni një karrige elegante grimi ose thjesht vendosni një raft të pazakontë peshqirësh.

/Telegrafi/