LAJMI I FUNDIT:

Pesë hotelet me shërbim të mrekullueshëm, për një pushim veror të paharruar në Turqi

Pesë hotelet me shërbim të mrekullueshëm, për një pushim veror të paharruar në Turqi

Telegrafi Maqedoni ishte në udhëtimin e organizuar nga Fibula Travel Macedonia për të vizituar hotelet në Antali, Belek, Side dhe Kemer të Turqisë. Bukuria, mikpritja dhe fantazia, janë tre fjalët që mund të përshkruhet udhëtimi pesëditor duke vizituar këto dhjetëra hotele.

Më poshtë do të ju shkruajmë emrin dhe disa karakteristika të hoteleve, e juve ju mbetet të bëni rezervimin nëpërmjet Fibula Travel Macedonia dhe të përfitoni çmime të volitshme gjatë rezervimit para kohe.

Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama
Lexo po ashtu Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama

Calista Resort 

Calista Luxury Resort është hoteli i parë i vlerësuar me çmimin “Green Star” në Turqi me status ndërkombëtar, i projektuar me një arkitekturë unike në sipërfaqe 120.000 m2, në një pyll të mbuluar me pisha, ku bashkohen luksi, natyra dhe deti. Calista Luxury Resort, i cili shërben me konceptin “Ultra All Inclusive” dhe shpërblehet çdo vit ndërkombëtarisht për kënaqësinë e klientëve dhe cilësinë e shërbimit, është zgjedhja e atyre që duan të përjetojnë një pushim të paharrueshëm.

Një informacion tjetër i rëndësishëm është se në Calista Resort, në vitin 2016 ka qëndruar Barack Obama, ish-presidenti i SHBA-ve. E kjo tregon për madhështinë e këtij hoteli.

Gloria Resort

Në vete përmban: Gloria Golf Resort, Gloria Serenity Resort, Gloria Verde Resort, Gloria Sports Arena, dhe gjithçka tjetër që juve ju intereson. Golf, pushim, spa, zbavitje për të rritur dhe për fëmijë. Ky resort është i organizuar në villa dhe dhoma hoteli, e përmban oferta speciale për gjithë grupmoshat. Aquaparku është fantastik dhe i plotëson nevojat e njerëzve për adrenalin.

Well Palace Side

“Ne ofrojmë përvoja krejtësisht të reja për mysafirët tanë të çmuar duke rinovuar hotelin tonë elegant, simpatik dhe të rehatshëm me prekje të buta. Ne duam t’i çojmë mysafirët tanë në një udhëtim të paharrueshëm me stafin tonë profesional. Ju ftojmë të përjetoni shërbimet tona të reja dhe të përmirësuara!” thuhet në përshkrimin e hotelit Well Palace në Side.

“WELL PALACE SIDE, i ndërtuar në një sipërfaqe prej 17000 m2, ofron mundësinë për të përjetuar një pushim ku mund të kaloni kohën tuaj në mënyrë të dobishme dhe të relaksoheni me arkitekturën e tij tërheqëse. Dhomat moderne dhe komode, zonat e ushqimit dhe pijeve ku mund të ushqeheni shëndetshëm me konceptin Ultra All Inclusive janë duke pritur për ju dhe familjen tuaj…” thuhet gjithashtu në përshkrimin e hotelit.

Pjesë nga Well Palace, pas renovimit.

Cornelia Resort

Dhoma të pastra, përvojë të mrekullueshme dhe plazhë fantastike. Këto janë tre definicionet e këtij resorti. Përvojë për njerëz të lidhur me sportin, golfin, shëndetin dhe luksin. Argëtohuni, stërvituni, jetese të shëndetshme… Cornelia De Luxe Resort ofron alternativa shumëngjyrëshe për këdo që dëshiron të jetojë mirë me ide kreative sportive. Sporti kombinohet me argëtimin…

Mirage Park Resort

Është vendi për zbavitje, bukuri dhe plazhë të mrekullueshme. Magjia e shijeve unike, është definicioni i kuzhinës që e ofron Mirage Park Resort. Rruga nga hoteli për në plazh është e mbushur me palma, skena për koncerte dhe parke të gjelbërta ku mund të pushoni nën hije.

Në trend Lajme

Më shumë
Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Lajme
'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

Drejtësi
Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Lajme
Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Lajme
Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Lajme
Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Lajme
Kalo në kategori