LAJMI I FUNDIT:

Përmirësohet gjendja e portierit të PSG-së, Sergio Rico

Përmirësohet gjendja e portierit të PSG-së, Sergio Rico

Portieri i dytë i skuadrës së Paris Saint-Germain, Sergio Rico përjetoi një eksperiencë të hidhur disa ditë më parë teksa u rrëzua nga kali, ku përveç goditjes së marrë pasi përfundoi në tokë, kali gjithashtu e shkeli gardianin në kokë duke e përkeqësuar edhe më tej situatën.

Reklama

Spanjolli pati probleme të theksuara pasi goditjet në kokë kishin shkaktuar dëme të mëdha.

Rico u transferua me urgjencë për në spital teksa u desh transporti i helikopterit, me situatën që ndodhi në një qytezë pranë Sevillas.

Së fundmi bëhet e ditur se 29-vjeçari mbetet i shtruar në repartin e terapisë intensive dhe lajmi i mirë është se gjendja e tij është e stabilizuar.

Rico është në kujdesin e mjekëve përgjatë gjithë kohës ndërsa ende nuk ka një datë fikse për kohën kur gardiani do të lërë ambientet e spitalit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori