LAJMI I FUNDIT:

Përleshje fizike në Fushë Kosovë, përdoren edhe armët

Përleshje fizike në Fushë Kosovë, përdoren edhe armët
Foto: Ilustrim

Gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur gjatë së enjtes mbrëma në një lokal në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë Kosovë.

Reklama

Siç njofton zëdhënësi i Policisë Baki Kelani, incidenti ka ndodhur si shkak i një mos mosmarrëveshjeje.

Dy persona fillimisht janë ndeshur fizikisht, ndërsa më vonë dyshohet se  janë përdorur dhe armët.

“Si pasojë e një mosmarrëveshje dhe konflikti fizik mes dy personave, dyshohet se ka pasur të shtëna me armë zjarri. Rasti është raportuar të këtë ndodhur në një lokal në rrugën Nënë Tereza në Fushë Kosovë”, tha ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet relevante policore, njësia e hetimeve dhe forenzika, ndërsa është gjetur edhe një armë zjarri.

Për rastin, Policia ka nisur hetimet./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori