LAJMI I FUNDIT:

Perisic dhe Handanovic duhet të pranojnë rroga shumë më të ulëta për të qëndruar te Interi

Perisic dhe Handanovic duhet të pranojnë rroga shumë më të ulëta për të qëndruar te Interi
(Foto: Twitter/CalcioMercato)

Shefat e Interit së shpejti do t’i nisin bisedimet me Samir Handanovic dhe Ivan Perisic për të diskutuar në lidhje me vazhdimin e kontratave të tyre.

Reklama

Mirëpo, sipas raportimeve në mediat italiane, për të qëndruar në Giuseppe Meazza, të dy lojtarët duhet që të pranojnë rrogë më të ulët.

Nerazzurrët së fundmi ua kanë vazhduar kontratat lojtarëve, si Lautaro Martinez, Alessandro Bastoni, Nicolo Barella e Federico Dimarco, ndërsa Marcelo Brozovic pritet të jetë i ardhshmi, pasi thuhet se ka arritur marrëveshje deri në vitin 2026.

Në bazë të njoftimit nga Calciomercato.com, Handanovicit do të ulet dukshëm rroga, derisa e njëjta gjë do të bëhet edhe me Perisic.

Chelsea gati të rivalizojë me Arsenalin dhe Tottenhamin për Perisicin
Lexo po ashtu Chelsea gati të rivalizojë me Arsenalin dhe Tottenhamin për Perisicin

Kroati nuk do pagë më të ulët se e tanishmja (5.5 milionë euro në sezon), por Interi nuk do t’i ofrojë më shumë se 3.5 milionë euro në vit. Për më shumë, zikaltrit tashmë e kanë transferuar një zëvendësues të tij, Robin Gosens, nga Atalanta.

Kontrata e tij skadon në qershor dhe Interi nuk e ka në plan të ngutet për vendimin përfundimtar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori