LAJMI I FUNDIT:

Përfshihet nga zjarri një fermë në Mitrovicë, digjen disa krerë bagëti

Përfshihet nga zjarri një fermë në Mitrovicë, digjen disa krerë bagëti

Një fermë në Mitrovicë është përfshirë nga zjarri ku si pasojë janë djegur disa krerë bagëti si dhe ushqimi i tyre.

Reklama

Sipas raportit të policisë rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:52.

Gjatë tentimit për lokalizim të zjarrit lëndime kanë pësuar dy zjarrfikës dhe pronarët e fermës.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se fermën e tyre ne te cilën kishte disa krerë bagëti e kishte kapluar zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësit relevante dhe zjarrfikësit te cilët kishin arrit ta lokalizojnë zjarrin. Përveç objektit te fermës brenda janë djegur edhe disa bagëti e po ashtu edhe ushqimi i tyre. Për momentin nuk dihet vlera e dëmit. Gjatë përpjekjeve për shuarje të zjarrit dhe shpëtimit të bagëtive lëndime kishin pësuar një zjarrfikës dhe dy pronarët e fermës te cilëve ju ishte ofruar tretmëni mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe eksperti i zjarrit dhe për momentin nuk dihet shkaktari i zjarrit. Rasti mbetet nën hetime te mëtutjeshme. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Lajme
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Kronika e Zezë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Kalo në kategori