LAJMI I FUNDIT:

Përdorni një truk të thjeshtë për të hequr qafe mizat e bezdisshme nga frutat

Përdorni një truk të thjeshtë për të hequr qafe mizat e bezdisshme nga frutat
(Foto: Screenshot/Tiktok)

Një eksperte pastrimi ka një këshillë të thjeshtë që mund të parandalojë shfaqjen e mizave përsëri në kuzhinë.

Amerikania Tonya Bee zbuloi se nuk kishte miza prej vitesh falë kësaj këshille, të cilën e quajti “mashtrimi më i mirë kundër mizave”.

Edhe pse duket e pamundur të heqësh qafe mizat pasi ato janë në kuzhinë, ajo thotë: “Që kur kam filluar ta bëj këtë vite më parë, i kam pasur vetëm një herë që atëherë”.

Më pas ajo shpjegoi se bananet shpesh janë fajtorë për dëmtuesit që përgjojnë në kuzhinë dhe zbuloi se larja e tyre menjëherë do të parandalojë shfaqjen e mizave.

@thatcleanbee

Best fruit fly hack. Since I started doing this (years ago) Ive maybe had 1 time where I had fruit flies. #fruitflyhack #kitchenhacksthatwork #cleaningtiktokasmr #fruitflies #getridoffruitflies #adultadvice

♬ original sound – TonyaBee

“Një nga mënyrat për të hequr qafe dëmtuesit në shtëpi është larja e bananeve sapo t’i sjellësh nga dyqani, ato vendosin vezë mbi frutat, pastaj i futni në shtëpi dhe ato çelin dhe ju i merrni mizat. Kështu që sigurohuni t’i lani ato sapo të ktheheni në shtëpi”, ka shpjeguar Tonya.

Edhe pse truku është shumë i thjeshtë, shumë njerëz në komente ranë dakord se ka bërë mrekulli për të hequr qafe ato miza bezdisëse.

“Gjithashtu, ndani bananet në mënyrë që të mos grumbullohen, pastaj lajini ato. Atyre u pëlqen t’i vendosin vezët aty ku takohen kërcejtë”, thuhet tutje. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Dizajn dhe Arkitekturë
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Astrologji
Kalo në kategori