LAJMI I FUNDIT:

Për ty që ushtron fitnes, disa arsye pse duhet të konsumoni Zott Protein Pudding dhe Yoghurt

Për ty që ushtron fitnes, disa arsye pse duhet të konsumoni Zott Protein Pudding dhe Yoghurt

Me fillimin e vitit të ri dhe me ditët që janë të shkurtra, e mbrëmjet e gjata – shumë prej nesh i drejtohemi palestrave për t’u bërë gati për verën e nxehtë. Apo thjeshtë, kemi stil të shëndetshëm të jetës.

Është e rëndësishme që pas ushtrimeve intensive të ditës, muskujt tuaj të rigjenerohen. Ekspertët rekomandojnë që të ushqeheni shëndetshëm dhe që shujta pas ushtrimeve të përmbajë proteina.

Një ushqim i tillë mund të konsiderohen pudingu dhe jogurti i ri nga Zott, që vijnë në dy versione, Zott Protein Yoghurt dhe Zott Protein Pudding.

Por, pse duhet të konsumoni një produkt të tillë pas ushtrimeve?

Shumë proteina, zero sheqer

Siç e thamë më lart ekspertët rekomandojnë që të konsumoni produkte që kanë numër të lartë proteinash.

Me 20 gram proteina për porcion dhe pa sheqer të shtuar, produktet Zott Protein ju ndihmojnë që të ndërtoni muskuj.

View this post on Instagram

A post shared by Zott Kosove (@zott_kosove)

Është pa gluten dhe me pak yndyrë

Produktet Zott Protein Yoghurt dhe Pudding rekomandohen që të përdoren edhe nga personat jotolerant ndaj glutenit, pasi që vjen Gluten Free në dorën tuaj.

Edhe pse ka pak yndyrë, shija e saj është me fruta dhe kremoze deri në perfeksion. Me Zott Protein je gjithmonë në situatë ëin-ëin.

Mes-fushtë, apo vakt pas ushtrimeve

Zott Protein Yoghurt vjen me shije boronice, pjeshke dhe dredhëze, kurse Zott Protein Pudding vjen me shije të çokollatës dhe vaniljes.

Shijoni produktet Zott Protein qoftë si mes-vakt, apo si shujt të rregullt pas ushtrimeve e mbushuni kënaqësi dhe proteina.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Në çdo cep të Prishtinës dhe Kosovës - veza REAs është zgjedhja juaj ideale për proteina, Omega 3 dhe vitaminat esenciale

Në çdo cep të Prishtinës dhe Kosovës - veza REAs është zgjedhja juaj ideale për proteina, Omega 3 dhe vitaminat esenciale

Kosmonte Foods
Planifikoni të udhëtoni drejt Prishtinës, shfrytëzo ofertat e kompanisë më serioze në tregun e fluturimeve

Planifikoni të udhëtoni drejt Prishtinës, shfrytëzo ofertat e kompanisë më serioze në tregun e fluturimeve

Prishtina Ticket
Shoqëria që përgatit ushqim bashkë, qëndron bashkë!

Shoqëria që përgatit ushqim bashkë, qëndron bashkë!

MEKA HALAL FOOD
“Vajzat dhe djemtë tanë të artë”, emisioni i ri i pullave postare me lojërat Olimpike Verore - Paris 2024

“Vajzat dhe djemtë tanë të artë”, emisioni i ri i pullave postare me lojërat Olimpike Verore - Paris 2024

Ekonomi
BKT Kosova nderohet me tre çmime prestigjioze për qëndrueshmëri

BKT Kosova nderohet me tre çmime prestigjioze për qëndrueshmëri

BKT
Freski dhe shije italiane - Vapiano ju mirëpret me ushqime të freskëta dhe atmosferë unike

Freski dhe shije italiane - Vapiano ju mirëpret me ushqime të freskëta dhe atmosferë unike

Foleja
Kalo në kategori