LAJMI I FUNDIT:

Për shkak të shikimit të pornografisë, meshkujt sot nuk po mund t’i kënaqin femrat!

Për shkak të shikimit të pornografisë, meshkujt sot nuk po mund t’i kënaqin femrat!

Nëse rregullisht masturboni duke shikuar filma pornografikë, do të mund të keni probleme me potencën herën tjetër kur vërtet të keni rastin të bëni seks.

Shikimi i filmave pornografikë mund të ndikojë keq në potencën tuaj kur të keni marrëdhënie seksuale, është konstatuar në një studim.

Në të vërtetë, me rastin e masturbimit, derisa jeni duke shikuar filma pornografikë, mendja juaj orientohet mu në aktin seksual, me ç’rast ndodh tajitja e dopaminës.


Çështja është se ju është e mundshme që të ndërroni skenën apo filmin çdoherë kur eksitimi bie. Kështu arrihet ngopja me dopaminë, gjë që në kushtet e marrëdhënies normale seksuale nuk ndodh, transmeton Telegrafi.

Prekja, aroma dhe lidhja emocionale janë krejtësisht të pamundshme, andaj mund të hutojnë dukshëm mashkullin kur të gjendet në situatë reale, po qe se do të ketë kontakt dashurie reale për herë të parë.

Studiuesit thonë që çështja nuk është se duhet të mos masturbohet dhe të mos shikohen filma të tillë, por vënë në pah që nëse teprohet me këto gjëra mund të krijohen pasoja në jetën seksuale. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Zbulohen qytetet me erën më të mirë në Evropë. I pari është ndër më të vjetrit në botë

Çfarë të vizitosh
A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e keni ditur se për çfarë shërben pjesa metalike në letrën e sallamit, kjo video po bën xhiron në internet

A e dini se...
Top pesë pozicionet në shtrat që femrat nuk mund t’i imagjinojnë!

Top pesë pozicionet në shtrat që femrat nuk mund t’i imagjinojnë!

Intimitet dhe Pasion
23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

23 prilli është një ndër ditët më të fuqishme të vitit: Si të manifestosh dëshirat e tua?

Astrologji
Trajneri i Taylor Swift ndan sekretet e saj të fitnesit për të ushtruar si ‘atlete profesioniste’

Trajneri i Taylor Swift ndan sekretet e saj të fitnesit për të ushtruar si ‘atlete profesioniste’

Ndërtim i muskujve
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Kalo në kategori