LAJMI I FUNDIT:

Patinatorët profesionistë thyejnë pesë rekorde në ngjarjen e organizuar nga organizata e Rekordeve Botërore Guinness në Londër

Patinatorët profesionistë thyejnë pesë rekorde në ngjarjen e organizuar nga organizata e Rekordeve Botërore Guinness në Londër

Rekordet Botërore të Guinness mbajtën një ngjarje për “skateboardistët” profesionistë në Londër që çoi në thyerjen e pesë rekordeve.

Organizata e mbajtjes së të dhënave të rekordeve ftoi pesë patinatorë profesionistë të vizitonin Hop Kingdom në Londër për të provuar thyerjen e rekordeve nën mbikëqyrjen e gjyqtarit Will Munford.

Jamie Griffin, kampioni në fuqi i “Battle at the Berrics 12”, theu rekordet për më së shumti rrotullime “heelflips” me skateboard në një minutë, me 28 të tilla, dhe atë për më së shumti rrotullime “varial heelflips” në një minutë, me 23 të tilla, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Alex Decunha theu rekordin për më shumti rrotullime “kickflips” të skateboardit në një minutë me sy të lidhur, me 23 të tilla, dhe Oska Sullivan vendosi rekordin për më shumë rrotullime “half-cab” të skateboard-it në një minutë, me 29 të tilla.

Patinatori hungarez Miklos Peller e mbylli eventin duke thyer rekordin për më shumë rrotullime “nollie heelflips” në një minutë, me 19 të tilla. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Kalo në kategori