LAJMI I FUNDIT:

Pasi kontaktoi një person që rezultoi pozitiv me coronavirus, kryeministri polak i nënshtrohet karantinës

Pasi kontaktoi një person që rezultoi pozitiv me coronavirus, kryeministri polak i nënshtrohet karantinës

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki, ka njoftuar të martën se është vendosur në karantinë, pasi kishte pasur kontakt me një person i cili rezultoi pozitiv me COVID-19.

Sipas Reuters, përcjell Telegrafi, njoftimi i Morawieckit erdhi përderisa Polonia raportoi rreth pesë mijë raste me coronavirus të martën; hera e dytë që vendi raportoi shifër të ngjashme në periudhën 24 orëshe që nga fillimi i pandemisë.


“Të premten e kuptova që kisha pasur kontakt me një person që rezultoi pozitiv me COVID-19”, u shpreh kryeministri polak.

“Si rezultat i kësaj si dhe në përputhje me procedurat shëndetësore unë do t’i nënshtrohem karantinës”, tha Morawiecki.

“Jam në kontakt të vazhdueshëm me kolegët e mi si dhe qeveria do i kryejë obligimet si në kushte normale”, theksoi mes tjerash ai.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të prekurve në Poloni u rrit në 135 mijë, ndërsa deri më tani kanë ndërruar jetë rreth tre mijë persona. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Mali i Zi
Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Evropa
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

Evropa
Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Amerika
Kalo në kategori