LAJMI I FUNDIT:

Parandaloni pasoja të mëdha, mësoni se si përdoret bombola kundër zjarrit

Parandaloni pasoja të mëdha, mësoni se si përdoret bombola kundër zjarrit

Në raste të zjarreve, duhet të reagoni shpejt për të parandaluar pasoja më të mëdha.

Reklama

Por, shumica prej neve edhe pse i posedojmë bombolat për të shuar zjarret nuk dijmë se si t’i përdorim ato.

Avni Ameti, shefi i Brigadës Zjarrfikëse të Tetovës për Telegrafi Maqedoni u ka treguar qytetarëve se si përdoret një bombolë, me të cilën mund të parandalojmë përhapje të zjarrit.

Fillimisht duhet të kontrollohet presioni i saj, pastaj të largohet siguresa dhe më pas të përdoret.

Shihni videon e plotë dhe mësoni se si përdoret bombola me gaz për të shuar zjarret.

Në trend Lajme

Më shumë
Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Lajme
Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Lajme
Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Lajme
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Kalo në kategori