LAJMI I FUNDIT:

Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida

Pamjet dramatike të shpëtimit të peshkaqenit në Florida
Reklama

Një grua filmoi skenën dramatike ndërsa burri i saj dhe disa burra të tjerë punonin për ta kthyer peshkaqenin në ujë në Florida.

Një nga burrat tha se e pa peshkaqenin që po i afrohej plazhit “me shpejtësi të madhe” dhe më pas peshkaqeni u ngec në rërë.


“Pas disa sekondash, e pashë atë duke u përpjekur të rikthehej në ujë dhe burri im e mori përsipër të përpiqej ta ndihmonte”, tha gruaja për Storyful.

Burri i saj dhe disa burra të tjerë kapën bishtin dhe e tërhoqën kafshën e rrezikshme drejt ujit më të thellë. I emocionuar, peshkaqeni i madh luftoi dhe u përplas. Në një moment, ajo i shtyu mënjanë shpëtuesit.

Gruaja tha se pas disa tentativave të bashkëshortit, dy të tjerë iu bashkuan misionit të rrezikshëm të shpëtimit. Ata arritën ta nxirrnin peshkaqenin në ujë më të thellë.

Peshkaqeni i habitur ishte shumë i qetë dhe shikuesit pyesnin veten nëse kafsha ishte ende gjallë.

Pas pak çastesh që u deshën të rikuperohej, peshkaqeni u largua me not dhe dëshmitarët okularë i përshëndetën tre burrat me një ovacion të fortë.

AmericanOceans.org e ka renditur makon si peshkaqenin më të rrezikshëm për jetën e njeriut, edhe pse shumica e peshkaqenëve nuk gjuajnë njerëzit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Interesante
I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

Interesante
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Vietnamezi i cili u ankua për dhimbje koke me muaj të tërë zbuloi se kishte shkopinj në kafkën e tij

Vietnamezi i cili u ankua për dhimbje koke me muaj të tërë zbuloi se kishte shkopinj në kafkën e tij

Interesante
Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Interesante
Kalo në kategori