LAJMI I FUNDIT:

Pamje të rralla, raketat dhe dronët mbi xhaminë e famshme al-Aqsa në Jerusalem

Pamje të rralla, raketat dhe dronët mbi xhaminë e famshme al-Aqsa në Jerusalem

Izraeli tashmë është duke u sulmuar me dronë dhe raketa nga të gjitha anët.

Irani, Hezbollahu i Libanit si dhe Houthit e Jemenit kanë lëshuar disa raketa dhe dronë në drejtim të shtetit izraelit, disa ditë pasi Izraeli sulmoi ambasadën iraniane në Siri.


Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin
Lexo po ashtu Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin

Tashmë janë publikuar qindra video të lëshimit të raketave ndërsa së fundi edhe të njërës që arrin në tokën izraelite.

Një prej tyre do të hyjë në analet e historisë – disa dronë dhe raketa kalojnë mbi xhaminë e fashme në Jerusalem, al-Aqsa.

Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu
Lexo po ashtu Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu

Ndërkohë raketat iraniane kanë arritur të goditin objektivat në Negevin.

Ndryshe, aeroplanët amerikanë dhe britanikë kanë nisur të rrëzojnë dronët iranianë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Serbia
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Kalo në kategori