LAJMI I FUNDIT:

Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin

Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur raketa e parë iraniane goditi Izraelin

Izraeli është tashmë duke u sulmuar me dronë dhe raketa nga të gjitha anët.

Irani ka lëshuar disa raketa dhe dronë në drejtim të shtetit izraelit, disa ditë pasi Izraeli sulmoi ambasadën iraniane në Siri.


Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin - publikohen pamjet e para dramatike
Lexo po ashtu Irani tash sulmon edhe me raketa Izraelin - publikohen pamjet e para dramatike

Tashmë janë publikuar qindra video të lëshimit të raketave ndërsa së fundi edhe të njërës që arrin në tokën izraelite.

“Momenti kur raketa itaniane goditi drejtpërdrejt Negevin”, shkruan mediumi shtetëror iranian në platformën X, të cilës ia ka bashkangjitur edhe një video.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe i kanë dal në ndihmë shtetit izraelit.

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute
Lexo po ashtu Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Aeroplanët amerikanë dhe britanikë kanë nisur të rrëzojnë dronët iranianë.

Ndryshe, Irani, grupi libanez i Hezbollahut si dhe Houthit e Jemenit, kanë lansuar raketa dhe dronë në drejtim të Izraelit. /Telegrafi/

https://twitter.com/IrnaEnglish/status/1779297181356196146

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori