LAJMI I FUNDIT:

Pamje të një tornadoje në Nebraska ndërsa moti i keq godet zonën

Pamje të një tornadoje në Nebraska ndërsa moti i keq godet zonën

Një tornado u vu re në Nebraska-n juglindore ku janë vendosur disa paralajmërime për pjesët perëndimore të zonës së metrosë Omaha.

Shërbimi Kombëtar i Motit konfirmoi një tornado në veri të Waverly, Nebraska që po lëvizte në verilindje pak pas orës 15:00 të premten.

Zyrtarët u kërkuan atyre në zonë që të kërkojnë strehim menjëherë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


Paralajmërimet për tornado u vendosën të premten pasdite për një zonë pranë Interstate 80 midis Lincoln dhe Omaha, tha Patrulla e Shtetit të Nebraskës.

Ndërkohë të paktën tri tornado të tjerë janë raportuar që nga e enjtja, duke përfshirë një pranë Bird City, Kansas, një në Yoder, Wyoming dhe një tjetër pranë Akron, Kolorado, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit.

Guvernatori i Kansasit, Laura Kelly, shpalli gjendjen e emergjencës për shkak të motit të ashpër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Amerika
Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Botë
Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe

Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe "parashikimet" se çfarë mund të ndodhë më pas

Amerika
Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Amerika
Kalo në kategori