0Shares

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli  pas takimit me zëvendëskryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejqinoviq – Buriqka, ka folur sërish për demarkacionin.

Sipas Pacollit nuk po shkon krejt sipas planit, pasi që kishte shpresuar se dje do të ndodhte seanca për miratimin e marrëveshjes më Malin e Zi.

“Unë dua të besoj se çdo moment është i mirë për miratimin e këtij dokumenti, i cili na ka lënë peng edhe neve këtu edhe qytetarët e Kosovës”, theksoi Pacolli. /KP/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)